Koraszülötten hordozva_A kengurumódszer kendői
A Magyar Babahordozó Konferencia és Fesztivál előadásai között Tina Hoffmann a Kenguru módszerbe adott betekintést. Ugyan a kenguru módszer nem a klasszikus hordozás, Eva és Tina közös munkája mégis egy speciális kendőtípus kialakítása volt.

A kifejlesztett kendőket 2007 óta több, mint 1000 alkalommal használták kórházakban. Több, mint 1000 alkalommal tudták már megadni az idő előtt született gyermekeknek és szüleiknek, hogy a legkritikusabb időszakban kényelmesebben haladjanak közösen az egészséges újszülötti lét felé.



A kendők egy másik fajtája már közelebb áll a klasszikus hordozókendőkhöz. Az utolsó képen szereplő apuka ilyen kendőben sétált a monitorra kötött korababájával a kórházkertben.
A történet bája, hogy a hurciapu annyira vérbeli apa volt, hogy a babájával való hordozva levegőzéstől az sem tartotta vissza, hogy nem volt kettejüknek megfelelő öltözéke. Jobb híján anyuka rózsaszín várandós pulóverét vette magukra. A pici életjeleit figyelő monitorok szállítására pedig anyuka táskáját vitték magukkal.
(Ide vissza fogom nektek keresni a videót, amin Tina azt a belül zsebes kötést mutatja be, amit az osztályon alkalmaznak egy kis csavarral.)
Hogy miért kell a koraszülött babák lábát ebben a klasszikus hordozástól eltérő pózba helyezni?
Egyrészt, mert ez az ismert számukra. A méhen belüli létükben így helyezkedtek el. Ez igaz lenne az időre született babák esetében is. Azonban míg náluk jól leírható folyamatként alakul át a természetes testhelyzetük a hason popsit felnyomó, térdeit terpesztve maga alá húzó békésen szunyókáló csecsemőjévé, a koraszülöttekre ehhez a folyamathoz még érési, fejlődési lépcsők szükségesek.
A koraszülött babák elhelyezése egy igen fontos ápolási feladat. Ahogy a Melletted a Helyem oldalán olvashatjuk "A baba pozíciójának támogatnia kell az izomtónusát, légzését, véráramlását, emésztését, testhőmérséklet szabályozását illetve energia felhasználását. Nagyon fontos, hogy a baba önszabályozás irányába tett erőfeszítéseiben is fontos szerepet játszik, például a lábak összehúzása, a kezek archoz emelése, kapaszkodás, megragadás, lábfej és a kezek összekapcsolása, melyekkel nyugodt alvást és csendes éberséget érhetünk el."
Minden baba hordozásra születik. A hetek számától függetlenül.
💜Koraszülötten hordozva_Miben hordozzam otthon és a világban a (volt) korababám?